Co je důležitější v manželství než věrnost?

Pokud nechcete kompromis, váš vztah má velkou budoucnost
Myslíš, že věrnost je v manželství nejdůležitější? Chyba! Odborníci říkají, že to je oddanost. Nicméně, pod tímto slovem si nebudeme představovat pouze loajalitu a ochotu pokračovat v objemu, ale především ochotu ke kompromisu a ochoty ustupovat v kritických situacích.

Co znamená věrnost?
Mnohokrát jsme slyšeli, že slovo oddanost v různých jejích formách v rámci vztahu, ale jen zřídka používají to v tom smyslu, co měli. Profesor Benjamin Karney z University of California v Los Angeles, uvádí se na webových stránkách newsroom.ucla.edu říká: „Když lidé říkají, že jsou odhodláni vaše manželství, myslím, že ty dvě věci. Že mají tento vztah lásky a chtějí v ní pokračovat. Nicméně, odhodlání a závazek znamená mnohem víc.“ Přitom právě oddanost a věrnost v manželství jsou nejdůležitější faktory pro manželství vydržet a překonávat všechny krize.

%image_alt%

„Mít jako“ counter „být povinen“
„To je velmi snadné být oddaný vztahu, ve chvíli, když to funguje… jakékoliv Jiné formy oddanosti je rozdíl mezi ,já mám vztah radu a já mu díky – což znamená, že jsem odhodlán dělat věci, a podniknout kroky, aby se vztah fungovat. Když se s partnerem trochu jste zápasí, jste ochotni udělat nepříjemné věci, které nechcete dělat? To je skutečný závazek k manželství,“ zdůrazňuje profesor Thomas Bradbury.

Máte šanci na úspěch?
Způsob, jakým lidé mají šanci být úspěšné manželů? Jasně ty partnery, kteří jsou ochotni nejen užívat a sdílet pozitiva manželství, ale ti, kteří jsou ochotni přinést oběti – dělat nepříjemné věci jen proto, že vztah dále pracovat. Tito lidé mohou velmi účinně vyřešit problémy ve vztahu a každý, kdo vstupuje do manželství, by měl být připraven obětovat něco svého času a myšlenek ve prospěch pracovní vztah, jinak je manželství, stejně jako vztah ohrožen.

Jak to přišlo
Profesoři Benjamin Karney a Thomas Bradbury tyto závěry, samozřejmě, jen tak nevymysleli. To je vedlo k jejich jedenásťročné sledování 172 manželství, které bylo na konci studie, celá čtvrtina rozvedených. Šťastné manželství i po jedenácti letech měli ti, kteří byli ochotni dělat ústupky, kompromisy a přinášet oběti. Pozor, nicméně, a ne mluvit o ideální manželství, pokud oběť přináší a kompromis je pouze jeden z partnerů! Takový vztah je spíše utrpení, jako vztah, který nám umožňuje přinést podporu. Dělat kompromisy a přinášet oběti by měl být schopen a ochoten obou partnerů přibližně stejné míře.

Non-compliance není třeba řešit konflikty
„V manželství jsou neshody a nesouhlas mezi manželi, je nutné, ale konflikt je již otázkou volby. Konflikt jsme vytvořit naši vlastní volbu – non-compliance lze vyřešit i jinak,“ vysvětlují odborníci. Špatná situace se vyskytuje v manželství, i když jeden z partnerů podvědomě nebo vědomě způsobuje konflikt. Úsilí partnerů by měl být právě opačný – rozpor predebatovať, nebo dokončit jiné formy, jako kompromis. Profesionálové jsou všichni partneři, kteří mezi nimi dusí konfliktu, aby se to co nejdříve a důkladně povídá, protože jinak se může udusit.

Související příspěvky:

Manželství a domácnost

Série preview z knihy Gustava Murína Návod na manželství, 7. součástí

Věda o manželství ří

18

Manželství = konec sexu?

Také to může být naopak... Můžete vstoupit do manželství a máte strach, že se váš sexuální ži

18

Naučte se, jak váš partner nežiarliť

Žárlivost je jedním z problémů, které mohou narušit vztah tak, že nebude poslední a partneři se rozešli. Říká se, že

18

Kdo je kdo v manželství

Manželství tvoří pár. To je jasné, ale dnes to již není tak jasné, kdo je v páru roli. Let to vést vážně i nevážne d

18

Přežít svůj vztah k nežádoucímu oddělení?

Když se zamilujeme, jsme s partnerem trávit veškerý svůj volný čas. Samozřejmě, ani to není zcela dobré, bychom měli

18

9 zkušenosti, jsou horší než nevěra!

To může být něco horší než nevěra? Asi jen těžko bychom si mohli představit. Po tom všem, že nevěra je konec všech v

18

Šest bodů, ve kterém naše tělo je horší než u mužů

Fyzické rozdíly mezi muži a ženami – co to má na naše tělo lepší?

V první části tohoto člá

18

Strach z manželství?

Největší obavy mužů

Všechno vám to ve vztahu klape, už pomýšľate v průběhu manželstv

18

Leave a comment