Délka prsty, upozorňuje na rizika rakoviny prostaty

Pokud váš partner ukazováček delší než prsteník, je to dobré znamení
Zajímavé souvislosti vyplývající z nové vědecké studie, které zkoumaly délka mužského ukazováčku vzhledem k jinému prstu ruky. Zatímco v jedné studii zjistili, že délka vašich prstů ovlivňuje hladinu testosteronu během prenatálního vývoje, a může proto říci, jaký je vztah člověka k finanční riziko, a další studie ukázala, zdravotní souvislosti, vyplývající z délky ukazováčku.

Index prst prsten prsty
Muži, kteří mají dlouhé ukazováky, mají údajně nižší riziko rakoviny prostaty. Tato skutečnost je výsledkem studie, která byla nedávno zveřejněna v odborném časopise british Journal of Cancer. Studie, vedená odborníky z University of Warwick a Institutu pro Výzkum Rakoviny a na základě svých výsledků tvrdí, že muži, jejichž ukazovák je delší než prsteník, mají o třetinu nižší pravděpodobnost vzniku onemocnění, jako muži s delší prstenníkom ve srovnání s ukazováčkem.

%image_alt%

Jednoduchý test na riziko rakoviny prostaty
„Naše výsledky ukazují, že relativní délka prstů může být použit jako jednoduchý test rizika rakoviny prostaty, zejména u mužů ve věku pod 60 let. Tyto zajímavé závěry znamenají, že vzor prstů by mohla pomoci vybrat muže, který je vyšší riziko onemocnění během již probíhající screening, možná v kombinaci s dalšími faktory, jako jsou rodinné historie nebo genetické testování,“ říká podle webové stránky ScienceDaily, hlavní autor studie profesor Ros Eeles z Institutu pro Výzkum Rakoviny a Royal Marsden NHS Foundation Trust.

Samozřejmě studia
Vědci testovali více než 1500 pacientů s onemocněním rakoviny prostaty v Royal Marsden NHS Foundation Trust v Londýně, Notthingham City Hospital a Royal Hallamshire Nemocnice v Sheffieldu za více než patnáct let – od roku 1994 do roku 2009. Pacientů ve srovnání s více než 3000 zdravých kontrolních případů. Muž byl předložen sérii snímků s různými modely, délky prstů a vědci jsou požádáni, aby vybrat ten, který je nejvíce jako své vlastní pravé ruce.

Většina déle prstenníkom
Nejvíce obyčejný vzor v muži, který byl pozorován ve více než polovině případů, byl vzorem s kratší ukazováček než prstenníkom. Muži, kteří měli index a zmínil, prsty stejné délky – o 19 procent – měli podobné riziko rakoviny prostaty. Nicméně, muži, kteří mají ukazováček delší než prsteník, měl jen 33 procent nižší pravděpodobnost, že onemocní rakovinou prostaty. Riziko snížení bylo ještě větší u mužů ve věku pod 60 let – tito muži mají až o 87 procent méně pravděpodobné, že mají rakovinu prostaty.

 

Odkaz vnútromaternicového vývoji a onemocnění
Relativní délka prstenníka a ukazováček je určeno již před narozením a je formován hladinu hormonů, na které dítě je vystavena během vývoje v děloze. Nižší hladina testosteronu je zodpovědný zpoždění ukazováku a vědci říkají, že expozice na nižší úrovně hormonu v děloze pomáhá chránit proti rakovině prostaty u starších pacientů. Předchozí studie zjistily souvislost mezi vystavením hormonů během vývoje v děloze a dalších nemocí, včetně rakoviny prsu a osteoartrózy.

Související příspěvky:

Život single, přináší i rizika

Ty bydlíš sám? Více a více mladých lidí volí možnost žít single. A když mají partnera, nemien

18

Muži ve stresu, rizika, ženy

Když je člověk prelietavý a nepoužívá ochranu, může to být stresŘíká se, a je to i potvrzeno,

18

Rizika těhotenství po císařský řez

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké jsou rizika, pokračování těhotenství a porodu, když jsem ve věku císařský řez

18

Podviazanie rakoviny vaječníků

Dobrý den, chtěl bych být informován o váš názor podviazanie vajíčkovodov, který jsem vzhledem. Jsem ve skutečnosti

18

Proč muži obejít pračky?

Údajně jsou technické sex... Proč pak jako boj pračky?

Máte doma muže, který může dělat vš

8

Co je v těhotenství tabu?

Dobrý den, rád bych Vás radu – jsem druhý měsíc těhotná a všichni kolem mě mi pořád říkají, co jak být těhotná nemůž

8

Láska nebe…

Láska je stará jako lidstvo samo. A přesto má tisíce tváří a forem. Řízení, nesmelá, vášnivý, velký, zakázáno, tajem

8

Okoreňte sex

Která z nás by se chtěl milovat s partnerem byla ještě krásnější, než to je ve skutečnosti? Obvykle po roky a roky,

8

Leave a comment