Fair-play rodiče

Program pro rodiče, jak své děti podpořit v dosažení sportovního úspěchu a zároveň rozvíjet je s milující, pevný vztah.

Jak mohu propagovat I – v roli rodiče?

%image_alt%Neberme dětem jejich sny, pojďme jim říkat, co je naplňuje
Malé děti a skládají se z vrcholoví sportovci mají něco společného – velikost obrázků, vzhledem k tomu, že je odlišný od „normální“ člověk. Kde mají ostatní dát do hlavy limit, budou se vytvořit nový rekord. „Jsi ještě malý, to spíše neskúšaj, mohla byste si ublížit“ – a podobné fráze slyšeli jsme na hřiště. Ale pokud je děti neskúšali, neposúvali své limity, asi by se to nenaučili plazit, chodit. Koneckonců, kolik úsilí, testování, vodopády stojí za každé dítě jeho nové schopnosti. Ale ani jedno, ani zdravé dítě by to nevzdá dokud nebehá tak, že nás na cestě k snadno překonat. Pokud budeme takto jednat, co v životě děláme, naše výsledky by byly jiné.

Jak dítě roste, jeho sny a představy se stanou větší, odvážnejšími. A tady už začíná poslouchat od rodičů – „Ty nemůžeš, není reálné, aby se stal kozmonautom.“ „Kdeže by jsi mohl mít tak velký dům, pro nás to je vyloučeno!“ „Prostě udělej, co jsem řekl, a nevymýšľaj!“ V dobrém úmyslu jim pomoci, je chránit, často jsme se vzít naše sny, a naučit je, co je „skutečné“. Ale jak můžeme vědět, co bude asi za 20 let, až nám děti vyrostou? Jako rodiče, můžeme se jen naučit vyrovnat se se změnami, být dostatečně silný a je schopen počasí ať se stane cokoliv. A, zejména, jsou přesvědčeni, že jsou dostatečně schopni, mají potenciál zvládnout život a budou se najít takové řešení, které se jim líbí. To je základní princip v koučování – pokud jsem jako trenér neverila potenciální klienty, neverila jejich schopnost najít jejich řešení, asi bych jim dát jen radu a držel je v hranicích, kde dnes ukázat své schopnosti zvládnout situaci. Principy koučování, nicméně, je pomoci klientovi, aby bylo jasné ve věcech, získat perspektivu, a z této znalosti k provedení jiné, odvážnější řešení, které přinese více naplňujúcim cíle.

Pokud tento přístup uplatníme ve sportu, jsme zvědaví na jejich pocity, názory, a zároveň budou pomáhat budovat jejich sny, kde se cítíme jejich energii. Není důležité, zda se stal nebo stává olympionikmi, protože také zde platí, že pokud mierite na hvězdy, to je to nejhorší, co se může stát je, že vás dorazí na měsíc. Naše děti, takže se budou učit, jak si splnit nejen sportovní sny, ale i sny po celou dobu jejich životnosti.

%image_alt%K dosažení úspěchu a zároveň zůstat na mateřské
Druhá zásadní věc v rozvoji malých športovcoch je vnímání dvou stran na úspěch – nejen medaile a trofeje, ale také rozvoj vztahu rodič a dítě. Jen náročné situace nám dávají příležitost k posílení jejich spojení, zlepšit kvalitu našeho vztahu a podpořit vaše dítě. Sport, ve skutečnosti to dává ideální příležitost, jak pěstovat disciplínu, vytrvalost, zaměření na cíl, vědomí jeho vlastní duševní síly – to je vše, co potřebujeme v dennodennom život.

Prostřednictvím vnímání těla, k rozvoji osobnosti
V Co-aktivní koučování, lidé naučit ještě jednu důležitou věc – začít cítit, poslouchat své tělo a využívat jeho signály pro lepší rozpoznání, kde jsem a co se se mnou děje. Naše kultura je velmi racionální, a proto jsme ztratili schopnost prozkoumat svět také prostřednictvím jiných typů vnímání. Jen přes tělo zažívá naše pocity, můžeme říci, například to, že nevíme něco utrácet, když nevíme, vyrovnat se s určitou životní situaci. Pokud jsme si vědomi toho, co se děje v našem těle, můžeme lépe pracovat se svými emocemi. A emoce nám dávají „šťávu“ v životě. Naše představení je úplně jiné, když děláme něco s láskou, nadšením, nebo jen proto, že je to potřeba. Díky sportu a práce s tělem, děti se mohou cítit různé emoce a zpracovat je. Stávají se citově vyspelejšími a zákon emoční inteligence je jedním z předpokladů naplněný a šťastný život.

Související příspěvky:

Nedovolte, aby se rodiče kritizovat vaši domácnost

Pokud se někdo rozhodne vstoupit do manželství, často to není jen kvůli tomu, že tam byla logika partnera, kterého m

18

Rodiče vlastní a trojičiek jsou více rozvádzajú

Příchod dítěte na svět může správně rozbúriť úrovni partnerských vztahů. Po příchodu maminky a děti je často místo s

18

Šest tipů pro rodiče, kteří jsou rozvedení

Jak komunikovat s bývalým po rozvodu, že děti dělat?Rozvod není pro nikoho pozitivní zkušen

18

Vím, rodiče mluvit s teenagery o sexu?

I přes dost, i přetlaku informace o láska a sex, jsou mladí lidé stále mezery ve znalostech v oblasti sexuální výcho

18

Čtyři věci, adoptivní rodiče by neměli dělat

Někteří rodiče, které nemohou mít své vlastní dítě, rozhodnout se pro přijetí, jiní privlastnia děti bez rodičů, i k

18

Proč muži obejít pračky?

Údajně jsou technické sex... Proč pak jako boj pračky?

Máte doma muže, který může dělat vš

8

Co je v těhotenství tabu?

Dobrý den, rád bych Vás radu – jsem druhý měsíc těhotná a všichni kolem mě mi pořád říkají, co jak být těhotná nemůž

8

Láska nebe…

Láska je stará jako lidstvo samo. A přesto má tisíce tváří a forem. Řízení, nesmelá, vášnivý, velký, zakázáno, tajem

8

Leave a comment