Kde se vaše děti se dozvědět o TOM?

Naučte se, jak mluvit s dětmi o TOM, ale oba!
Pamatujete si, kdo vás jako první zasvětil do tajů sexu – alespoň minimální? Bohužel, velmi často se stává, že jsou jen přátelé a kamarádi, i když to opravdu měl být trochu jiný. Děti by se o tajemství našeho těla by se měli naučit především od svých rodičů. A to nejen od matky, ale i od otce.

detiBez učení jejich špatné
Dnešní děti, z generace na generaci vyrůstající dříve, a tak bychom měli začít s první vzdělávání o sexu a sexuální život spíše. Příliš brzy není ani v devět. Některé maminky se domnívají, že když začnou mluvit o jeho desetiletá dcera na intimních místech, předčasně to přinese něco zlého. Nicméně, opak je pravdou. Pokud skutečně tato dívka se učí o sexu a něco o něm od kamarádky, může to mít výrazně horší efekt. A to má i další rozměr – důvěru. Pokud nechcete začít s naší dcerou, nebo se synem mluvit o tom, pravděpodobně jste už vás vaše tajemství nevpustia.

Matka a dcera, otec a syn?
Ehm… bavíme se pořád pouze o matce. To je obvyklé atribut péči o děti od jejich matky, i když jde o sexuální vědomí a sexuální život dětí. Nicméně, přinejmenším stejnou roli v oblasti sexuální výchovy by měla zastupovat otce dětí. Pro duševní a sexuální zdraví dětí je ve skutečnosti velmi důležité je, aby intímnemu život vedl nejen matka, ale i otec – a bez ohledu na pohlaví. Co je jisté je, že maminky jsou více na této stránce péče o dceru a že synáčikov často postarat se o církevní otcové, ale nemělo by to být úplně tak. Jsem v tomto směru je optimální přístup obou rodičů.

Jako ty má vzdělaný otec v sexuální oblasti?
Kristino, 21 let: „nevzpomínám si, že žádný pričinenie rodiče. Samozřejmě, stejně jako mnoho jiných dívek, také jsem zjistil, že vše od kamarádek a přátel. Když mi bylo 17, jsem se snažil si o tom něco říct, moje máma, ale to už bylo po funuse. Otce jsem nikdy nic o těchto věcech, které udělal, a když jsem později měl problém, že nevěděli adresu, ani přátele, a to bylo lepší, řekni máma, tak budeme šepkali nebo byly zavřené v pokoji. A já, stejně jako rady, protože před otcem bych mít, nebo řekl, myslím, že dcera s matkou, musí mít speciální intimní vztah. Škoda, že u nás to tak není. Někteří přátelé mluvili o svých matek, i o tom, že nemohou dosáhnout orgasmu, a radil se s nimi – ani na to zeptal otce. To je pro nás skutečně být…“

Otcové, aby se.
V každém případě, odborníci tvrdí, že je nejvyšší čas, aby podpořila nejen matek, ale zejména otců k akci. To ukázal také studii zveřejněné ve vědeckém časopise American Journal of Podporu Zdraví. Zabývá 1200 rodiče nezletilých dětí nebo dětí ve věku před pubertou. Výsledky studie byly jasné – otců, kteří nebyli zapojeni v kampani o tom, že (i) otec má být vzorem dítěte v sexuálním chování, měl velmi špatné výsledky komunikace s dětmi v této oblasti, bez ohledu na to, zda to byl syn, nebo dcérku.

Trauma navždy
„Zjistili jsme, že matky a otcové reagují různě na tyto zprávy (kampaň o tom, že rodiče informují své děti a v době, o sexuálních záležitostech). To může být způsobeno tím, že matky jsou obecně více pravděpodobné, že mluvit s dětmi o citlivých tématech. Je také důležité, aby opakované expozici rodičů kampaň, takže je možné naklonit své rodiče a přesvědčit je o nutnosti a jejich dopad,“ říká podle webu Science Daily psycholog Jonathan L. Blitstein, Ph.d. otcové, nicméně, a podle výsledků studie, které se účastní sexuální výchovy pouze minimálně, a to je často ke škodě. Nemluvíme jen o pohlavní choroby, zda neželanom těhotenství, ale zejména na traumách, které mohou zničit váš sexuální život trvale.

Související příspěvky:

Konec intímností poté, co děti?

Mnozí rodiče řešit po narození dítěte podobný problém: oni Často zjistíte, že péči o dítě po celou dobu jejich absor

18

Co muži jsou jako malé děti? (1. část)

V poslední době jsem potkala kamarádku, a když jsem se jí zeptal, jak ona dělá, zahájila kanonádu není jen p

18

Očkování proti chřipce a děti

Hezký den, bojím se, asi jako každý rodič, prasečí chřipka a chtěl bych se vás zeptat, jak nejlépe chránit roční a t

18

Mami, víš, proč by měli jíst vaše děti více ryb?

Odborníci na výživu a lékaři jsou považovány za základ dětské stravy ovoce, zelenina, mléčné výrobky a ryby.

18

Co muži jsou jako malé děti? (2. část)

V předchozím článku jsme informovali, před několika okamžiky, v nichž muži podobné těm, které se o malé děti

18

Jaké jsou problémy, kterým čelí děti po rozvodu?

Rozvádzate? Na tyto otázky máte k dětem odpověď!Rozvod je nejen pro dospělé, frustrujúcou zál

18

Sedm tajemství o tom nevíme

Myslíte, že ho dokonale znáte? Chyba!

Muži je známo, že někdy ani nevědí, datum narození v

18

Po tom, co vlastně ženy chtějí?

Mezi nejspolehlivější a nejrozšířenější způsoby ochrany proti nechtěnému těhotenství patří hormonální antikoncepce.

18

Leave a comment