Nejznámější mýty kolem antikoncepce

Dnešní doba je charakterizována informace presýtenosťou. Ve změti zpráv všeho druhu bude potřebovat vědět, orientovat se. Také v souvislosti s hormonální antikoncepciou je jsou tam nějaké tradice různé mýty a pověsti. Takže jste v tom svědčil sloužit ověřená fakta od odborníků a ne nesmyslné názory na internetových diskusních portálů. Vybrali jsme pro vás několik nejznámějších mýtů, v souvislosti antikoncepciou nejčastěji objevují. A co je realita? Ten nejznámější mýty o antikoncepcii vysvětlit z odborného hlediska.

Mýtus: Z antikoncepčných pilulek se tloustne

Skutečnost: Přibírání na váze po užívání antikoncepce není potvrzena žádná seriózní studie. Antikoncepční pilulky nemají ani jeden kalóriu a očekávat, že po jeho použití začne měřidlo na vaší hmotnosti se pohybovat směrem doprava, je nesmysl.
Sledování hmotnosti se stala fenoménem dnešní době. Pro zvýšení tělesné hmotnosti ženy trpí, bez ohledu na to, zda použít nebo vzít antikoncepci. Ale, samozřejmě, je jednodušší říct, „položila na Váhu jsem antikoncepci!“ jako „přibrala jsem, protože mám spoustu jídla a necvičila!“. „Antikoncepce narušuje v mozku na úrovni hypotalamu a tady blokuje sekreci regulačních hormonů mechanismus zpětné vazby. Nelze opravdu vyloučit vliv na chuť k jídlu, ale pokud to bylo, to nebylo o přímý, ale nepřímý vliv,“ říká gynekolog a zakládajícím členem Společnosti pro plánované rodičovství, Michal Kliment. Chuť k jídlu je vůle náchylné, a chuť je dokonce umístěna v jiné mozkové struktuře, v temennom laloku mozkové kůry.
Když antikoncepcii nelze vyloučit jiný účinek – zadržování vody v těle, což v konečném důsledku může mírně zvýšit váhu. Ve skutečnosti, nicméně, to není o nárůst tukové vrstvy a skutečný zisk. Nebo v souvislosti s zadržování vody, nicméně, hmotnostní rozdíl nepředstavuje obvykle více než jeden kilogram.

Mýtus: Po neúspěchu antikoncepčných pilulky může mít žena problém otěhotnět, nebo dokonce hrozí k neplodnosti.

Skutečnost: Po selhání antikoncepce zůstává v těle žádné zbytky nebezpečných hormony, které by měly být ženské starosti a zbavit se ho. Half-life syntetických hormonů v tabletách je velmi krátká, trvá pouze několik hodin a velmi rychle eliminován z těla prostřednictvím moči.
Rychlý pokles hormonálních hladin je nutí ženy, aby vzít pilulku každý den v přibližně stejnou dobu. Proto, každá žena užívající kombinovanou antikoncepci dodržovat mírnější režim, pokud se nechce vystavit riziku selhání účinku. Co může po selhání antikoncepce přetrvávají, je rychlost rozpadu regulační vztahy mezi regulačními centry v mozku a vaječníkmi. Po selhání pilulky jsou tyto vztahy velmi rychle obnovují a rychle se vrací i plodnost.
Fázi adaptace organismu po selhání antikoncepce je spojeno s možnou sníženou plodnost, však nemá trvat déle než několik měsíců. Ve velmi vzácných případech, po dlouhodobé užívání kombinované antikoncepce může tento pokles přetrvávat déle. Dokonce i tady, nicméně, je léčba relativně jednoduchou podání specifické hormonální substituční terapie.

Mýtus: antikoncepce způsobuje rakovinumýty okolo antikoncepcie

Fakt: antikoncepční nezpůsobuje rakovinu, naopak, předtím, než rakovina vaječníků, rakovina tlustého střeva a rakoviny výstelky dělohy chrání. Několik studií potvrdily jen mírný nárůst rizika rakoviny prsní žlázy, ale riziko je tak malé, že výhody ochrany proti nechtěnému těhotenství vysoce převažují nad toto spíše teoretické riziko.

Mýtus: Po zhruba pěti letech používání antikoncepčných tablety by měla žena v době, kdy s použitím zastavit, aby se zabránilo zdravotní problémy

Skutečnost: je Třeba vzít přestávky během užívání antikoncepce je mýtus. Je založen na falešné představě, že syntetické hormony, nervy těla a musí být znečišťujících látek zbavit. Pokud žena nemá zdravotní omezení, které by užívání antikoncepce nebezpečné pro její zdraví, může být přijata antikoncepce pro tak dlouho, jak potřebuje chránit proti nechtěnému těhotenství. „Ženy bez zdravotního omezení, vysazení antikoncepce, nechrání ji zdraví, ale neúměrně zvyšuje riziko nechtěného těhotenství, která je spojena s rizikem potratu. Toto riziko je reálné, na rozdíl od potřeb selhání antikoncepce,“ říká Kliment.

Mýtus: antikoncepční pilulky způsobují změny nálad a duševní nepohodlí většiny žen

Antikoncepce ovlivňuje náladu jen malé procento žen. V odborné literatuře se popisuje, že změny nálad v souvislosti s užíváním hormonální antikoncepce je pozorována přibližně u 5% žen. Některé ženy dokonce popisují, deprese nebo jiné projevy emoční labilita, ostatní také odpor k sexu nebo snížené libido. Změny nálady způsobuje, nicméně, často kombinace určitých hormonů, a proto změny výrobku se může stav upravit. Obecně proto, pokud žena zjistí, antikoncepci, která jí vyhovuje, ona by neměla mít již velmi experiment.

Jak to všechno vlastně funguje?

Princip účinku hormonální antikoncepce je zabránění ovulace. Vaječníky jsou pod vlivem pravidelně dodává nízkou dávku hormonů, což vede k tomu, že při použití není dozrievaniu a uvolnění vajíčka. Můžeme říci, že vaječníky spí jako Šípková Růženka.
Při použití pravidelné antikoncepce dojde během několika dnů k vyloučení externích hormonů z těla, což znamená, že je opět možné oplodnit. Příroda vytvořila mechanismus pro vytváření oplodnění schopná vajíčka není hormonální antikoncepciou poškozen, je to jen uspatý, že by mohl být případ, kdy je pro ženu vhodné podmínky, vzhůru a plně funkční.mýty okolo antikoncepcie
Výskyt nechtěného těhotenství zabránit další, sekundární mechanismy, které se vyskytují jak spontánně spojený účinek. To jsou změny na sliznici dělohy, které vznikají na základě toho, že sliznice působí také na pravidelně externě dodávané hormony v nízkých dávkách a jejich pohybu se mění. Po ukončení užívání převzít kontrolu nad vytvoření sliznice dělohy vlastní hormony vytvořené v prebudených vaječníky a sliznice je připravena pro uhniezdenie nový život.
Podle regulárna hormonální antikoncepce je reverzibilnou forma ochrany, a kromě toho má také ochranný účinek proti zápalovými onemocnění, je důležitou součástí plánování příchod dítěte na svět ve správnou dobu, a to zejména pro stabilní páry, kteří chtějí zažít plný sexuální život, takže si oba mohli plánovat svou budoucnost.
 

Související příspěvky:

Antikoncepce s přirozeným hormónom – fikce nebo skutečnost?

Slovensko patří v současné době mezi země s nejnižší akceptáciou tabletkovej hormonální antikoncepce. Použív

18

Antikoncepce – metoda Yzupeho

Dobrý den, kamarádka mi doporučila vyzkoušet po kontaktu Yzupeho metoda. Vzhledem k tomu, že hodně o to, já nevím, c

18

Zvracení a antikoncepce

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na můj problém. Měla jsem střevní chřipku a asi hodinu po užití pilulky YAZ – čt

18

Mužské antikoncepce

Dlouhé roky se mluví o různé pokusy a snahy vědců vytvořit spolehlivou mužskou antikoncepci, což by nedělal problémy

18

Antikoncepce: realita versus pověra

Podle nedávného výzkumu společnosti Synovate zjistila, že až jedna pětina sexuálně aktivních žen na Slovensku nechrá

18

Příspěvek antikoncepce

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Neužívam antikoncepci, protože sex mám jen někdy. Slyšel jsem různé názory

18

Antikoncepce

Mladí lidé čelí překážkám při získávání důvěryhodných informací o antikoncepciiLetošní Světov

18

Síla antikoncepce

Malá pilulka může udělat víc než si myslíte

Ženy nemusíte se smířit s problémy, které způs

18

Leave a comment