Opakované infekce močových cest a pohlavních

Dobrý den, mám problém, často se mi opakují záněty močových cest a genitálií. Téměř neustále jsem se v moči objeví E. coli a v pochvě také premnožená Gardnerella. Snažím se udržet hygienu z nejlepších, a to i v práci čistím intímnymi vlhčenými hadříkem, alespoň jednou denně, sprchujem. Nosím bavlněné spodní prádlo. Hrdla močových cest trpím tři-čtyři krát za rok, někdy mi dělá to, že najít také zánět pohlavních orgánů, ale stalo se to, že gynekologička mě po pěstování poslal do urológovi zkontrolovat stav moči. Jak mám dále řešit na tyto otázky? Věděl bys mi poradit?

Je to už dlouhá doba a já bych si je přerušena. Kromě toho, nevím, kdy se problém začíná štípaním při močení, nebo jsem už automaticky jít na gynekologa nebo řešit pouze urológa…

Díky, Tina

infekcie močových ciestNa vaše otázky odpovědi, Md. Stela np muránska z Centra prenatální diagnostiky v Košicích:

– Pojem infekce močových cest se používá pro řadu klinických stavů, od asymptomatickej bakteriúrie, až po závažné infekce močových cest.

Pro infekce močových cest u žen je považován za klinicky manifestná infekce močového měchýře a močové trubice. Po infekcích dýchacího traktu jsou infekce močových cest druhou nejčastější problémy, které lidé vyhledávají lékaře. Tyto infekce představují závažný zdravotní problém, který se musí hned na začátku zjistit a správně léčit.

Základem vyšetření je mikroskopické a chemické vyšetření moči, vzorku vzorek moči na kultivaci. Pro praktické a klinické důvody jsou infekce močových cest, infekce klasifikovány podle hlavních klinických příznaků – nekomplikované infekce dolních močových cest (včetně zánětů močového měchýře) a komplikovaný zánět (to zahrnuje i život-ohrožující onemocnění, tzv. urosepsa – přenos bakterií z močového traktu do krevního oběhu).

Nejčastější onemocnění, které spadá do této skupiny, po tom všem, je zánět močového měchýře. Pacient, většinou žena, má silné pálení při močení, často močí, má pro tuto činnost, nutkání, stěžuje si také na bolesti v podbřišku. Moči může, ale nemusí být barvené a zapáchať. Pacient může mít také zvýšenou teplotu a tzv. makroskopickú hematúriu, co je vědecký název pro krev v moči.

Jak opravit tento zánět léčit? V případě akutního zánětu s nekomplikovanou infekci dolních močových cest, by měla být návštěva lékaře. Pak je to 3 – až 5-ti denní antibiotické léčbě. Nicméně, pokud příznaky onemocnění přetrvávají, je nutné pokračovat v léčbě po dobu nejméně 7 až 10 dní.

Ostatní je však už kapitola opakujících se infekcí močových cest. Léčba v tomto případě by měly být podporovány antibiotickou profylaxiou v rozmezí 6 až 12 měsíců, s efektivnější účinek léčby je, když je dávka antibiotika aplikuje večer před spaním. Je také nutné, podpůrná léčba – vymočiť po pohlavním styku, nebo jednu dávku antibiotika. Je doporučeno změnit antibiotika každé tři měsíce. Na místě jsou také různé probiotika a brusnicové extrakty. Velmi dobré zkušenosti mám osobně s přípravou URSUL od společnosti VISION. Na nemedikamentóznym opatření zahrnují zvýšený příjem tekutin, časté močení, včetně močení před spaním a podobně.

Intimní radu:

  • Utírání konečníku vždy zepředu dozadu chrání proti návratu infekce. Tím se zabrání, že bakterie ze střeva dostat do pochvy a močových potrubí.
  • Před pohlavním stykem i po něm je vždy vymočte. Penis může být tlačena do močového měchýře, bakterie, které mají bydliště v ústí močové roury, vymočenie po kontaktu je efektivně odplaví.

Kontakt:
Centrum prenatální diagnostiky, s. r. o.
Prodej 17/ A, 2. Podlahy
040 01 Košice
Mobil: 0905 129 129
Telefon: 055/622 10 07
e-mail: [email protected]

www.fetalecho.sk

Související příspěvky:

Cestování s bábätkom

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, pokud je to možné, to je možné cestovat s dítětem na delší trasu. Ve skutečnost

18

Sex a zánět močových cest

Dobrý den, chtěl bych se zeptat odborníka, zda sex může způsobit zánět močových cest, nebo s nimi nějak souvisí. Pře

18

Pírsing do pohlavních orgánů

Dobrý den, chtěl bych si dát udělat pírsing na intimní místa, chci se vás zeptat, zda to může mít některé negativní

18

Proč muži obejít pračky?

Údajně jsou technické sex... Proč pak jako boj pračky?

Máte doma muže, který může dělat vš

8

Co je v těhotenství tabu?

Dobrý den, rád bych Vás radu – jsem druhý měsíc těhotná a všichni kolem mě mi pořád říkají, co jak být těhotná nemůž

8

Láska nebe…

Láska je stará jako lidstvo samo. A přesto má tisíce tváří a forem. Řízení, nesmelá, vášnivý, velký, zakázáno, tajem

8

Okoreňte sex

Která z nás by se chtěl milovat s partnerem byla ještě krásnější, než to je ve skutečnosti? Obvykle po roky a roky,

8

Leave a comment