Těhotenství a vyšetření po 35-tke

Je mi 37 let a před dvěma týdny jsem zjistil, že jsem těhotná. Vzhledem k mému věku mám strach, jestli bude dítě v pořádku a mohu vynosiť. Co vyšetření navíc mě čeká ve srovnání s mladšími rodičkami? Nebo, co jiného bych podle tebe soukromě dát udělat tak, že si můžeme být jisti, že je dítě v pořádku, nebo aby dané problémy řešit co nejdříve? Nemám žádné vážné onemocnění.

Děkuji, Renáta

Tehotenstvo vyšetrenia

Na vaše otázky odpovědi, Md. Stela np muránska z Centra prenatální diagnostiky v Košicích:

Přeji vám hezký den,

těhotenství bez rizika neexistuje. Mladá žena může být stejně riskantní jako zralý matka. Dnes, nicméně, každý čekal, že těhotenství a porod bude úspěšný.

Žena je starší, tím víc se zvyšuje pravděpodobnost, přidružených onemocnění, jako je vysoký krevní tlak, diabetes mellitus, kardiopatie, trombofilné zásoby. Během takového těhotenství může častěji objevit i genetických onemocnění. Zvyšuje se i riziko preeklampsie, ale to není jen této věkové kategorie. Musíme si být vědomi narození a popôrodnými komplikace, které jsou spojené s starnúcimi a méně pružná, aby se porodní cesty, s rigidnejším krku (trubice) z dělohy, poranění pochvy. A také s císařský řez. Z hlediska plodu je především na vrozené genetické chyby. Typickým „představitelem“ je downův syndrom. Pokud matka diabetem, dítě je ohrožující diabetické fetopatia, po narození metabolická nestabilita, vrozené srdeční vady a jiné poškození.

Rizika, nicméně, můžete minimalizovat vysoké kvalitě prenatální péče a diagnostika. V prvním a druhém trimestru provádíme screeningové programy, které jsou šité na míru konkrétní ženě. To zahrnuje sonografické sledování, v němž mimo jiné najdeme možné zesílení záhlaví a absenci malých nosní kosti plodu. Tato měření ukazují, zda plod není genetická porucha, nebo jiné postižení – například, vrozené srdeční vady. Pak jsou to biochemické markery, které jsme si ze séra matky. Výsledky vyšetření kombinujeme s informacemi o rodičke – o jejím věku, hmotnosti, rase, dárek, metabolických a dalších onemocnění. Údaje můžete napsat do softwarových programů, které jsme pak vypočteno individuální riziko pro každou ženu. Pokud je pozitivní, žena je rozhodování o neinvazívnom vyšetření /odběr krve – tzv. trizomie test/ nebo invazivní vyšetření /tedy na odběr plodové vody, chóriových syndrom nebo jakýkoliv jiný biologický materiál plodu/. Na tomto základě, budeme vědět, jak postupovat.

Podrobné informace o vyšetření, viděl jsem na www.fetalecho.sk.

S přáním úspěšného konce nekomplikované těhotenství a následné celoživotní radosti z Vašich dětí

Muran

Kontakt:

Centrum prenatální diagnostiky, s. r. o.
Prodej 17/ A, 2. Podlahy
040 01 Košice
Mobil: 0905 129 129
Telefon: 055/622 10 07
e-mail: [email protected]
www.fetalecho.cs

Související příspěvky:

Co je v těhotenství tabu?

Dobrý den, rád bych Vás radu – jsem druhý měsíc těhotná a všichni kolem mě mi pořád říkají, co jak být těhotná nemůž

18

Toxoplazmóza v těhotenství

Predvčerom jsem díky testu zjistila, že jsem těhotná. Chtěl bych se Vás zeptat, jelikož máme doma tři kočky, zda je

18

Myóm, konkrece a těhotenství

Mám 29 let a chci se dostat těhotná. Můj gynekolog mi při kontrole diagnostikována myóm dělohy, poměrně velké (2×3 c

18

Letové chemie těhotenství?

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na jednu věc, jsi teď doma řešíme. Jsem v 24. týdnu těhotenství a bohužel, v náj

18

Těhotenství v pozdějším věku

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, zda si myslíte, že vliv na dítě a jeho zdraví faktorem vyšší věk. Jistě máte ve

18

Cvičení a těhotenství

Chtěl bych se zeptat, jestli může žena v těhotenství pravidelně cvičit, pokud zdravotní stav je v pořádku. Děk

18

Leave a comment