Traumata z dětství jsou nebezpečné!

Může zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění a deprese v dospělosti
Dětství, které tráví děti v chudobě, sociální izolaci, nebo v období raného dětství fyzicky nebo psychicky zneužívány nebo mohou být považovány za více jako nešťastné, může mít za následek později v dospělosti onemocnění srdce nebo dokonce deprese.

Dopad negativních událostí je silný
„Mnoho nemocí, které jsou poprvé diagnostikována ve středním věku, může mít původ v dětství,“ řekla Karen A. Matthews, PhD, na 118. výroční kongres Americké psychologické asociace, a pokračuje: „Z důkazů, které jsme zjistili, ukazují, že některé reakce na negativní zkušenosti, spojené například s nižší socio-ekonomický status, izolace a negativní události mohou ovlivnit chorobný proces.“ Nakonec, můžeme říci, že mnoho nemocí je způsobeno nešťastné dětství, nízký ekonomický a sociální stav rodiny, izolace dítěte nebo týraním, týrání (psychické) a vydieraním.

%image_alt%

Kritické období
Karen Matthews je profesorem psychiatrie a epidemiologie na University of Pittsburg. Publikoval řadu studií, vliv na děti a ženy je stres, vlivy životního prostředí a riziko kardiovaskulárních onemocnění. Některé údaje naznačují, že akumulace stresu v průběhu života zvyšuje riziko onemocnění. Nicméně, tam jsou kritické období, kdy je stres větší dopad, a proto v raném dětství a především dospívání. „Naše výsledky naznačují, že tato věková skupina je náchylnejšia na kardiovaskulární rizika, jako jsou děti vystaveny různé stresorom,“ říká expert.

Zhoršuje zdravotní stav
Expert v průběhu studia k výkonu 212 14 – až 16-rok-starý dospívající, kteří přežili dětství v nejhorších podmínkách. Ukazuje se, že, na rozdíl od jiných vrstevníků, kteří měli šťastnejšie dětství, trpěl jen několik let po začátku projektu zúženými tepnami a vyšší krevní tlak.

„V jejich tepnách již začal proces aterosklerózy. Ten zvyšuje riziko infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody,“ uvedl expert. Nerv vypätie v dětství je způsobena v jejich organismy nepříznivé hormonální změny, v důsledku které byly často zavrhovány svými vrstevníky nebo během dospívání se nepodařilo přijmout sami sebe.

 

Základní kámen deprese
Další odborník – lékař Janice Kiecolt-Glaserová ze Státní univerzity v Ohiu – byla přidána viz také deprese: „Traumata z dětství jsou základní stavební blok negativní emoce – úzkost a deprese, které mohou způsobit následné zdravotní problémy, a které mohou vést k smrti.“

Změny v krvi
Tento odborník se svým týmem pokračovat ve studiu 132 dospělých, kteří byli schopni podrobně popsat zážitky z dětství. Ukázalo se, že ti, kteří připustili, že jejich dětství nebylo příliš šťastné – a viděl, hádky rodičů, jejich alkoholické excesy, nebo byly zanedbané, měly vysokou pravděpodobnost zdravotních problémů. Změny byly i v jejich krvi. Krev zanedbané jednotlivci měli více než jednu látku zvanou TNF (látky, imunitní systém) a IL-6 (jeden z proteinů produkovaných leukocytmi), které jsou spojeny s výskytem zánětlivých procesů, a tak, infekcí a kardiovaskulárních onemocnění. Kromě toho, zakončení chromozomů by měla být méně než jejich šťastnější vrstevníci, což způsobuje předčasné stárnutí buněk a rychlé progresi onemocnění spojených se stárnutím.

Možná ani nevíme, ale velmi důležité jsou dobré vztahy dítěte, a to nejen s matkou, ale i s otcem. Je prokázáno, že vliv na uvolněné zvládání stresu v dospělosti.

Související příspěvky:

Jsou strapaté vlasy vzrušující?

To, co muži za sexy ?

Je pravda, že mužům se více líbí ženy s rozstra

18

Žena s mužem brada jsou nevernejšie

Žena s mužem brada jsou nevernejšie a těžší hledáte stabilního partnera

Pozor: Ženské nevěry je vlive

18

Jsou další svokrovci své největší nepřátele?

Milujete svého přítele, jeho rodiče, nicméně, je pravda, ztělesnění zlých sil? Jste spolu velmi šťastní, máte společ

18

Co muži jsou jako malé děti? (1. část)

V poslední době jsem potkala kamarádku, a když jsem se jí zeptal, jak ona dělá, zahájila kanonádu není jen p

18

Víte, jaké jsou výhody uspokojivý sexuální život?

Nedostatek sexu se snažíme nahradit – nejčastější práce a jídlo Navzdory skutečnosti, že ne v

18

Nebezpečné přízvuk?

Dobrý den, můj deväťmesačná dcera má od narození znaménko na stehně, samozřejmě, jak to roste, takže jeho také zvyšu

18

Sex a alkohol jsou na sebe nevejdou

Bez alkoholu to nemá? Takový sex nemá žádný význam!

Alkohol je začátek mnoha vztahy. Podpo

18

Bouře hormonů: Matka i dcera jsou v něm ve stejnou dobu!

Hotový horor: Dcera a matka zároveň zmietajú hormony!Stále více a více žen rodí ve věku po tř

18

Leave a comment