Můžete jít na letní brigádu? Zbystrite pozornost!

Čas letních prázdnin je tady a mnoho lidí, kteří uvažují o odchodu za prací do zahraničí. Letní brigády jsou stále více populární nejen mezi studenty. Lidé vycestujú na privyrobili peníze, ze kterých často žijí po celý rok na Slovensku. Ve stejné době, chcete se dozvědět o jazyce. Na co je však nutné dát pozor, než si vzít na výlet? Jak poznat, zda agentura, která nabízí práci, je slušný, nebo s ní není něco špatně?

letna brigada

 

Mít důvěru, ale preveruj!
Základem je, aby ujistěte se, že jste agentura nebo člověk, který nabízí práci. Každá agentura práce musí mít povolení pro svou činnost na příslušné úřady (ústřední úřad práce, sociálních věcí a rodiny). „Určitě jeden z ukazatelů, zda je agentura je vážné, nebo ne, je jeho splnění povinnosti, například vůči sociální pojištění. Neváhejte a podívejte se na agenturu přímo do kanceláře nebo na webových stránkách dlužníků pojišťovny,“ radí Petr Slafkovský z PERSONÁLNÍ agentury Adecco. Je také nutné, aby podrobně informovala o činnosti agentury, nebo získat nějaké reference od lidí, kteří s agenturou nebo osobou spolupracovat. Nelze zapomenout také na ověření adresy, na které se agentura nachází, a zda je či není na dané adrese agentura vyskytuje.

Co radí právníci?
Veronika Slišková, Provident Financial: Pokud se rozhodnete hledat práci, zda práce na léto v zahraničí, měli byste správně kontrolovat, zda má agentura na zprostředkování zaměstnání za úplatu (dále v jen „Agentura“) je oprávněn vykonávat tuto činnost podle zákona č. 5/2004 Sb. na služby zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů příslušnému Úřadu práce, sociálních věcí a rodiny (dále jen „Úřad“) nebo na internetu na stránkách Úřadu: http://www.upsvar.sk/ v sekci zaměstnanost, Služby, non-státní služby zaměstnanosti, a tam uvidíte seznam Zprostředkovatelů zaměstnání pro platbu.

Kromě toho, dávat pozor na to, že Agentura může vybírat poplatek za služby spojené s zprostředkováním zaměstnání se do stanovené částky pouze od fyzické osoby, která není uchazečů o zaměstnání v den podání žádosti o zprostředkování zaměstnání za úhradu. Tento poplatek, Agentura vybere pouze po přijetí fyzické osoby do uspořádány zaměstnanosti. Agentura, která zprostředkovává práci pro platbu ze zahraničí, musí být uzavřena s občanem písemnou smlouvu o zprostředkování zaměstnání za úhradu, která zahrnuje zejména:

jméno, adresa, identifikační číslo zahraničního zaměstnavatele a typu ekonomické aktivity zahraničního zaměstnavatele, doba zaměstnání, druh práce, mzda nebo plat a další pracovní podmínky, způsob a podmínky zdravotního pojištění a sociálního pojištění, rozsahu odpovědnosti prostředníka za nedodržení podmínek smlouvy, výši úhrady za zprostředkování zaměstnání Agentury (to může podle Vyhlášky číslo 31/2004 Sb. Ministerstvo práce, sociálních věcí a rodiny vybírat poplatek za služby spojené s zprostředkováním zaměstnání za úhradu od osoby, jako jednorázovou platbu do maximální výše 20 % z první měsíční mzda, nebo od prvního měsíčního platu na základě dohody mezi fyzickou osobou a jeho zaměstnavatel, pokud zvláštní zaměstnanosti na období maximálně šesti měsíců a 30 % z první měsíční plat, nebo z první měsíční plat na základě dohody mezi fyzickou osobou a jeho zaměstnavatel, pokud konkrétní práci na dobu delší než šest měsíců).

Agentura je nejen povinnost informovat občana, který zprostředkovává práci pro platby v zahraničí, jeho práva a povinnosti vztahující se k zaměstnání v zahraničí.

Dnes byl rozhovor, zítra cestuji
Pokud někdo nabízí práci za jeden den, a další den budete muset cestovat, ve vzduchu visí podvod. Seriózní agentura vám poskytne čas pro vybavení nezbytné dokumenty, a dají vám možnost si vybrat, kdy chcete cestovat.

Vycestujte se všemi dokumenty
V zahraničí byste měli jít, když jste vybavena pracovní povolení nebo vízum. Nespoléhejte se na slova neznámé lidi z agentury, že pro vás zvládnout. Pokud budete argumentovat, zavání to neserióznosťou.

Vaše dokumenty mohou dávat pozor jako oko v hlavě
Nikoho za žádných okolností mohl dát v zahraničí váš cestovní pas nebo průkaz totožnosti (samozřejmě s výjimkou policie a pohraniční stráže). Všechny údaje byste měli zvládnout sami.

Podpisujte pouze snadný-k-rozumět smlouvu
Pracovní smlouvu můžete podepsat pouze v jazyce, kterému rozumíte. K odmítnutí smlouvy, která je nejasné, nebo vás nutí rychle podepsat. V pracovní smlouvě musí být uvedeno jméno a adresa zaměstnavatele, adresa budoucího pracoviště, práce, výši odměny, doba trvání pracovní a ubytovací podmínky.

Marcel Figura Adecco radí: „Maximální důraz by měl platit znalost jazyka země, nebo anglicky, pro cestování do zahraničí. Alespoň na základní komunikační úrovni je potřebné pro práci jako pomocná síla v kuchyni nebo v sezónní sklizeň ovoce, nemluvě o tom, že v případě jakékoli komplikácii nebudete mít nikoho na pomoc, protože jsi nepochopil…“

Zůstat v kontaktu s blízkými
Oznamte příbuzným nebo přátelům, že jste jít na práci v zahraničí. Nebo je ponechat kopii svého pasu nebo vaše fotografie. Telefonování s blízkými, jak jste se dohodli. Nejen, proto, aby vědět, jak vám, ale hlavně proto, že pokud se vám nepodaří splnit stanovené lhůtě z komunikace, tak to může znamenat, že budete přistiženi v komplikace a může vám na dálku pomůže.

Myslíte, že peněžní rezervy
Vzít s sebou potřebné finanční zálohu, pokud tam jsou problémy, a budete muset jít domů. Nezapomeňte na cestovní pojištění a pre-placené telefonní kartu. Nejlepší je peníze v zavazadlovém schovat na několika místech, ne jen jeden. V případě krádeže, zloděj se nemusí objevit všechny úkryt pro peníze, a tak zůstane bez peněz alespoň nějaká částka.

Vyberte si kvalitní zprostředkovatelské agentury
I když je to trochu dražší, než jít na vlastní pěst, ale kvalitní agentura vám dá jistotu, že vám nabídne seriózní práci. To je, aby se zabránilo podvodníky, kteří z vás jen, aby vaše peníze, ale nic se zajistit.

Nečekejte, že z práce kvůli výdělku
Seriózní agentura nebude slibné kolem obrovské výdělky. Kromě výhod své práce a ubytování budete seznámeni s možnými problémy, které mohou nastat v zahraničí.

Zjistit důležité kontakty na pomoc v zemi
Před cestou, je třeba, aby kontakty na velvyslanectví a důvěryhodné osoby, v místě nebo v blízkosti místa, kde žijete. Mohou vám pomoci v případě problémů pomoci.

Související příspěvky:

Proč muži obejít pračky?

Údajně jsou technické sex... Proč pak jako boj pračky?

Máte doma muže, který může dělat vš

8

Co je v těhotenství tabu?

Dobrý den, rád bych Vás radu – jsem druhý měsíc těhotná a všichni kolem mě mi pořád říkají, co jak být těhotná nemůž

8

Láska nebe…

Láska je stará jako lidstvo samo. A přesto má tisíce tváří a forem. Řízení, nesmelá, vášnivý, velký, zakázáno, tajem

8

Okoreňte sex

Která z nás by se chtěl milovat s partnerem byla ještě krásnější, než to je ve skutečnosti? Obvykle po roky a roky,

8

Originály a generika

.....nebo proč podporovat výzkum?

Francouzský filozof Voltaire už v 17. století se hodnotí,

8

Rozvod? Jedináčikovia je rozvádzajú nejvíce!

Čím více sourozenců, tím nižší riziko rozvodu?

Těžko spekulovat o tom, jaký typ lidí zesil

8

Manželství a domácnost

Série preview z knihy Gustava Murína Návod na manželství, 7. součástí

Věda o manželství ří

8

Já to miluju, ale nech mě nedotýká

Dobrý den, prosím o radu. Můj problém spočívá v tom, že váš partner emočně velmi rádi, ideální remíza a my jsme skvě

8

Leave a comment