Orange – oranžový zázrak

Máte problémy s koncentrací, často jste bezdůvodně unaveni a bez nálady? Příčinou zřejmě není žádná nemoc, jen vám chybí vitamin C. Tento životně důležitý vitamin naše tělo nemůže produkovat sám, musíme ho dodávat v potravě. Pokud chcete snadno a rychle získat zpět ztracenou energii, začít den sklenici čerstvé pomerančové šťávy. Pomeranče jsou ve skutečnosti velmi silně zdrojem vitamínu C. Již jeden plod obsahuje až 90 mg vitamínu C.

PomarančPomeranče jsou ideální ovoce zejména pro děti a starší lidi. Díky vysokému obsahu vitamínu C a dalších antioxidantů, flavonoidů, kvercertinu, hesperidínu, provitamin a A kyselinu listovou zvyšují odolnost organismu proti virovým a bakteriálním infekcím a jsou účinnou prevencí proti nachlazení a chřipce. Kyselina listová má téměř zázračné účinky na tráviacu systém, podporuje produkci žaludeční kyseliny, reguluje trávení, zvyšuje tvorbu krve a je také důležitá pro vývoj nervového systému plodu.

PomarančTo také podporuje sexuální život
Vitamin C se podílí na metabolismu buněk, aktivuje činnost žláz, dodává energii, zvyšuje celkovou fyzickou a duševní vitalitu lidí, podporuje sexuální život. Antioxidanty v pomeranče urychlit proces hojení, zabraňuje tvorbě volných radikálů a ukládání cholesterolu ve stěnách krevních cév, pomáhá jeden měsíc stěny buněk a zlepšit krevní oběh. Chrání tak před vznikem artériosklerózy, infarktu a mozkové mrtvice, g. d. regulovat krevní tlak. Zvyšuje také absorpci železa a tím zlepšuje okysličení mozku a paměti. Cholesterolu také snižuje pektin, rostlinná vláknina, bílá dužnina oranžová. Aktivní látky v pomeranče pomáhají na alergie, astma a migrény. Vzhledem k obsahu karotenoidů a dalších antioxidantů jsou pomeranče účinný i v prevenci makulární degenerace sítnice. Kromě vitamínu C v pomerančích jsou vitaminy skupiny B, především vitamin B1 a B2 a více než stopäťdesiat důležitých fytochemických látek. Dnes je již prokázáno, že pomeranče mají významné protizánětlivé vlastnosti, a jsou schopny až padesát procent snížit riziko některých druhů rakoviny, zejména zažívacího traktu. Dokonce zjistil, že u dětí v prvních dvou letech pravidelně pil pomerančový džus později významně snížil výskyt leukémie. Pomeranče obsahují také důležité minerální látky, zejména draslík a vápník, a také železo, hořčík a fosfor. Zároveň přispívá k obnově kosti, chrupavky a zuby.

PomarančPomeranče jsou považovány jsem krášlia…
I přes jeho kyselou-ochutnávka patří pomeranče mezi alkalické tvořící potravin. Je známo, že prekyslený organismus je živnou půdou pro vznik mnoha závažných onemocnění a zvýšení základní prostředí přispívá téměř vždy výrazně zlepšit zdravotní stav. Kyselina citronová v pomeranče pomáhá zbavit tělo toxických látek a rozkládají kloubů kyseliny močovú, který způsobuje artritidu a dnu. Pomerančové kůry léčba může dokonce rozpustit některé ledvinové kameny. Pomeranče jsou také vynikající přírodní skrášľujúci zdrojů. Vitamin C, chrání kožní buňky před volnými radikály a podporuje tvorbu kolagenu, ovlivňuje pružnost a pevnost pokožky. Biotin, podle pořadí, oživuje a omlazuje pleťové buňky a kyselina pantothenová má vliv na kvalitu vlasů, podporuje jejich růst a tvorbu pigmentu. Pomeranče dnes spotřebovávají nejvíce ze všech druhů citrusových plodů a tvoří až sedmdesát procent celé produkce citrusů. Zatímco ještě v prvních desetiletích dvacátého století, byly považovány za exotické luxus, který si mohli dovolit jen bohatí. V Evropě, nicméně, pomeranče vyskytují již od 15. století. Po kontinentu se rozšířil portugalských obchodníků, ale jejich původní vlast je Čína. Oranžové stromy v Evropě první vzrostla především jako okrasné stromy v oranžériách bohatých šlechticů. Asi nejznámější Oranžéria je ve Versailles, kde to bylo postavené za francouzského krále Ludvíka XVI.

Ingrediencia-pomaran--4Ingrediencia-pomaran--4 pomarančpomaranč Ingrediencia-pomaran--1Ingrediencia-pomaran--1 Ingrediencia-kvet-pomaran-ovníkaIngrediencia-kvet-pomaran-ovníka pomarancpomaranc pomarancpomaranc cerveny pomaranccerveny pomaranc pomaranc s klincekamipomaranc s klincekami 9-Jablkovo-pomarancova-marmelada9-Jablkovo-pomarancova-marmelada Pomarancovy lekvarPomarancovy lekvar

Léčivé účinky pomerančů

Posílení imunitního systému

Mají protizánětlivé, antibakteriální a antivirové účinky

chrání proti rakovině

Snížení hladiny cholesterolu a zlepšení průtoku krve v žilách a vlásočniciach

Harden cév, zastavení krvácavosť guma

Podpora duševní energii, zvýšit vitalitu a koncentraci

Urychlit metabolismus buněk, teplo činnost všech žláz a zvýšení libida

Harden kosti a zuby, podporují elasticitu a pevnost pleti, ovlivňuje zdravý růst vlasů

Mají odvodňujúci efekt, rozkládají tuku v buňkách, a tím podporují redukční diety

Martin Hanzelová

Související příspěvky:

Dotazník pro muže – Jaké je vaše schopnost milovat ?

Tento dotazník je hodnotící nástroj určený k pomoci vás a váš lékař vám pomůže určit, zda jste se setkali s problémy

18

Antikoncepce s přirozeným hormónom – fikce nebo skutečnost?

Slovensko patří v současné době mezi země s nejnižší akceptáciou tabletkovej hormonální antikoncepce. Použív

18

Výtok z prsu – mléko?

Dobrý den, je mi 32 let a již čtvrtý rok po skončení kojení jednoho dítěte (dojčila měl jsem ho dva roky a neužívam

18

Antikoncepce – metoda Yzupeho

Dobrý den, kamarádka mi doporučila vyzkoušet po kontaktu Yzupeho metoda. Vzhledem k tomu, že hodně o to, já nevím, c

18

Sexuální problém u mužů – opožděná ejakulace

Každý osmý muž trpí zpoždění ejakulace! Víš, co to je?

Když se mluví o sexuální problémy,

18

Delší známost – lepší sex?

Mýty o vášeň, která jste možná slyšeli

Myslíte si, že o sexu víte všechno? Možná to teď zjis

18

Sexy trapasy – škandalózna sprcha

Někdy se to prostě stane, že se ocitneme v situaci, kdy něco, co by mělo být intimní, nechtěně, či nevědomě, musíme sdí

18

Sexy trapasy – ty jsi takový, co přežili?

Někdy se to prostě stane, že se ocitneme v situaci, kdy něco, co by mělo být intimní, nechtěně, či nevědomě, musíme

18

Leave a comment