Rozvod? Jedináčikovia je rozvádzajú nejvíce!


Čím více sourozenců, tím nižší riziko rozvodu?

Těžko spekulovat o tom, jaký typ lidí zesiluje nejčastější. Pokud rozvádzate nebo je nad námi takovou hrozbu, určitě se k nám podobné informace velmi pomůže. Když jsme však pouze ve fázi výběru partnera, možná je to stojí za to, aby vám alespoň na malou chvíli dolů růžové brýle zaľúbenosti – pokud je máte a vezměte rozum do hrsti. Samozřejmě, že láska by neměla být jediný důvod, ale pokud chceme trvalý vztah z velmi rádi nevyžijeme.

Jedináčikovia sa rozvádzajú

Sobecký a rozmaznaní?

„Jedináčikovia jsou v mnoha oblastech jiných než lidé, kteří vyrůstali v prostředí sourozence, ale všechno má svůj důvod. Neříkám však, že s jedním dítětem je to špatná volba – to závisí na způsobu vzdělávání. Všichni víme, že jedináčikoch to říká, že jsou velmi sobecké a rozmaznaní, ale pravda může být, tam je, stal se více nezávislý a spolehlivější než ti, kteří měli několik bratři a sestry,“ vyvrací zvěsti o jedináčikoch jako rozmaznaných miláčikoch psychologička Kristina P. Stejné, nicméně, je jedna, a to jedináčikom nedostatek školení v toleranci a nesebeckosti, který, podle pořadí, lidé z rodin s více dětmi, o tom není pochyb.

Více sourozenci = nižší riziko

Tato skutečnost se odráží v jejich pozdějším životě a vztazích. Jedináčikovia také mají nejvyšší riziko rozvodu. Čím více má člověk sourozenců, je nižší riziko rozvodu (každý další sourozenec, riziko rozvodu snižuje o dvě procenta), nejméně rozvádzajú lidé, kteří mají sedm sourozenců (to už není obnoven, jsou víc sourozenci než sedm neznamená nižší riziko rozvodu, ale to zůstává stejné jako v sedmi súrodencoch). Mezi nimi je riziko rozvodu o čtrnáct procent nižší než v jedináčikov. Jsou zvyklí na různé názory na to, že je nutné vybudovat, pokud se chtějí mít dobře, a že vám přinese do vztahu, který – pokud má být kvalitní a dlouhodobá – rozhodně potřebuje dávku tolerance.

Cenné zkušenosti s komunikace

Profesor sociologie Doug Downey z Ohio State University, který se tento problém řešit v souladu s zahraniční média, říká: „Rozdíl mezi tím, když si jedináčik nebo pokud máte jen jednoho sourozence, není tak velký – jak ve smyslu rizika rozvodu; nicméně, při srovnání jedináčikov s dětmi z velkých mnohodetných rodiny, a tak se již projevuje významný rozdíl.“ Jeho kolegyně docentka Donna Bobbittová Zeherová dodal: „Rozdíl není v tom, zda máte nebo nemáte sourozence, ale přitom, pokud je máte hodně. Mít víc sourozenců znamená více zkušeností s vychádzaním si s ostatními, a to zřejmě poskytuje velkou pomoc při odchodu si s partnerem a vyrovnávání se se vztahem.“

Jedináčik je za

I když ve skutečnosti víme, se sídlem s mnoha bratry a sestrami, protože pokud budeme mít více sourozenců, je to nakonec jinak, nebo ne, jsme získali možnost, jak komunikovat a koexistovat, i když negativní i pozitivní interakce. Když se vztah dostane jedináčik, musí se naučit prakticky od začátku, kvůli kamarádství a žít s někým ve vztahu je úplně něco jiného. Naučil uvažovat i úhel pohledu druhé osoby, diskutovat názory. To, co lidé z viacdetných rodiny ovládají prakticky od dětství.

Související příspěvky:

Nejvíce kritické období? Pátý rok manželství!

Když překonat tím, že sedmý rok, překonat všechny nejhorší však je pátý rok!

Ten, kdo již

18

Rodiče vlastní a trojičiek jsou více rozvádzajú

Příchod dítěte na svět může správně rozbúriť úrovni partnerských vztahů. Po příchodu maminky a děti je často místo s

18

Nejvíce hádame ve čtvrtek večer!

V průměru, s partnerem hádame až 312 krát za rokPozor: nejčastěji hádame ve čtvrtek v

18

Udělal jsi to? Včera jsme byli nejvíce neverných!

Na začátku ledna se rychle rostoucí počet neverných! Jste přidali?Vlastně ani nevyprchali ozv

18

Co se mužům líbí nejvíce o dovolenou v páru?

Co my obdivujeme a hodnota na dovolenou s partnerem, to je jasné, každý. Těšíme se, že několik dní se můžeme

18

Proč muži obejít pračky?

Údajně jsou technické sex... Proč pak jako boj pračky?

Máte doma muže, který může dělat vš

8

Co je v těhotenství tabu?

Dobrý den, rád bych Vás radu – jsem druhý měsíc těhotná a všichni kolem mě mi pořád říkají, co jak být těhotná nemůž

8

Láska nebe…

Láska je stará jako lidstvo samo. A přesto má tisíce tváří a forem. Řízení, nesmelá, vášnivý, velký, zakázáno, tajem

8

Leave a comment