Život single, přináší i rizika

Ty bydlíš sám?
Více a více mladých lidí volí možnost žít single. A když mají partnera, nemienia s ním sdílí jeden životní prostor, alespoň ne na delší dobu a snaží se zachovat jejich nezávislost. Všechno má své klady a zápory a to je také pravda, že tento trend. Manželský život je spojen s lepší zdraví obou partnerů, protože mají mnoho společné cíle a vzájemně se podporující. Na druhou stranu, je pravda, že čas od času, může také podporovat nezdravé návyky z partnera může „odkukať“ některé zlozvyky, například, dieta a zdravý životní styl celkově. Pokud se rozhodnete pro život single nebo nějakou dobu po vás žít, víš, že život sám přináší také rizika. Jeden z nich patří, bohužel, také zvyšuje riziko úmrtí způsobených alkoholem a drogami.

single

Nedostatek sociální vztahy – je rizikovým faktorem?
Finská studie ukázala, že žít sama je spojena se zvýšeným rizikem úmrtí v důsledku alkoholu – rátajúc z chorob, které jsou spojené s konzumací alkoholu až po nehodě. Podle odborníků to znamená, že nedostatek sociálních vztahů by mělo být považováno za další potenciální rizikový faktor pro smrt, a to z důvodů souvisejících s alkoholem. Nicméně, názor, že nedostatek sociálních vztahů je rizikovým faktorem pro smrt, ale to není obecně zdravotníkmi uznána, ani širokou veřejností.

singleVe společnosti tolik nevypijeme
V názorech veřejnosti často je konzumace alkoholu se spojuje s skupiny přátel, ale v těchto případech obvykle nejde o nadměrné konzumaci alkoholu, ale na „sociální“. Zatímco lidé, kteří žijí sami, mají sklon k pití nárazovo a často značné množství, což by na veřejnosti netrúfli, nebo ne dovolit – a veřejnosti, ať už v práci, při společenské pití alkoholu je často maskované jako abstinenti.

Fatální onemocnění jater
Vědci pod vedením Kimmo Herttua z finského Institutu pracovního zdraví v Helsinkách, a našel větší nárůst úmrtí v souvislosti s alkoholem – zejména fatální onemocnění jater – nicméně, osoby žijící osamoceně, ve srovnání s lidmi, kteří žili v manželství nebo společně s jinými. Pro lidi, kteří žijí s partnerem, nebo s někým jiným, míra pití alkoholu snižuje a ti, kteří žijí sami, spíše přinesla nepříznivé účinky alkoholu.

Jak to přišlo
Autoři analyzovali informace pro přibližně 80 procent všech lidí, kteří zemřeli ve Finsku mezi lety 2000 a 2007, a zjistil, že asi 18 200 lidí – dvě třetiny z nich žil sám zemřel, v důsledku příčin, spojená s konzumací alkoholu, jako jsou onemocnění jater, otrava alkoholem nebo nehody, násilí a kardiovaskulárních onemocnění. Kromě toho, v osoby žijící osamoceně, byla v důsledku snížení cen alkoholu v roce 2004 k podstatnému nárůstu úmrtí v důsledku konzumace alkoholu, zejména u lidí ve věku 50 – 69 let. V letech 2000 až 2003 byla 3,7 krát vyšší pravděpodobnost, že lidé žijící sami umírají na onemocnění jater, ve srovnání s lidmi, kteří žijí v objemu, nicméně, v letech 2004 – 2007, tato pravděpodobnost vzrostla a byla vyšší o 4,9 krát. Vzor úmrtnosti je podobný u žen jako u mužů, zatímco u žen, žije sám, vede k úmrtí v důsledku konzumace alkoholu o něco méně často než muži.

Bez ohledu na pohlaví
Autoři přišli, podle webové stránky ScienceDaily, k závěru: „Život sám je spojena s významně zvýšeným rizikem alkoholovej úmrtnosti, bez ohledu na pohlaví, socio-ekonomický status nebo konkrétní příčinu smrti.“ Obecná platnost těchto zjištění musí potvrdit i dlouhodobý výzkum v jiných zemích, které mají jinou kulturu konzumace alkoholu – například kulturu pití vína v zemích středomoří.

Související příspěvky:

Muži ve stresu, rizika, ženy

Když je člověk prelietavý a nepoužívá ochranu, může to být stresŘíká se, a je to i potvrzeno,

18

Rizika těhotenství po císařský řez

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké jsou rizika, pokračování těhotenství a porodu, když jsem ve věku císařský řez

18

Život "single" výhodu?

Před pár lety se mladá dívka přes dvacet let bez obruče na ruce byla považována za "starou děvkou". Pokud jste i pro

18

Život single – trend nebo nutnost?

Není to tak dávno, co se dostal do našeho slovníku slovo jeden. A nejen slovník, ale také v životě. I když jsem dřív

18

Délka prsty, upozorňuje na rizika rakoviny prostaty

Pokud váš partner ukazováček delší než prsteník, je to dobré znameníZajímavé souvislosti vypl

18

Proč muži obejít pračky?

Údajně jsou technické sex... Proč pak jako boj pračky?

Máte doma muže, který může dělat vš

8

Co je v těhotenství tabu?

Dobrý den, rád bych Vás radu – jsem druhý měsíc těhotná a všichni kolem mě mi pořád říkají, co jak být těhotná nemůž

8

Láska nebe…

Láska je stará jako lidstvo samo. A přesto má tisíce tváří a forem. Řízení, nesmelá, vášnivý, velký, zakázáno, tajem

8

Leave a comment